Posiadanie dobrego uziemienia nie jest wystarczające, aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane wyładowaniami piorunowymi, które są częstą przyczyną awarii urządzeń elektronicznych, zakłóceń działania i niezaplanowanych przestojów w dostawach prądów. Przepięcia w liniach telefonicznych mogą również pochodzić od wyładowań atmosferycznych, które wystąpiły w pobliżu obiektu albo uderzyły w obiekty znajdujące się w pewnej odległości, a nie koniecznie w konkretny obiekt. Dotyczy to również przepięć mogących wystąpić w liniach zasilających w przypadku włączeń urządzeń lub wyłączenia wyłączników spowodowanych awarią układów zasilania.

W naszej ofercie proponujemy Państwu kompleksowe rozwiązania zarówno z zakresu ochrony przeciwprzepięciowej (urządzenia SPD – Surge Protection Device) dla klientów indywidualnych jak i  rozwiązania przemysłowe i specjalne.

Oferujemy rozwiązania SPD firm SALTEK – znanego i cenionego za jakość, wszechstronność i wzornictwo producenta europejskiego i ERICO (nVent) – światowego lidera w zakresie ochrony odgromowej i uziemień.

Proponujemy Państwu rozwiązania zakresu:

Ograniczniki przepięć do systemów zasilania niskiego napięcia (do 1000V) – standardowe

Ograniczki przepięć do systemów zasilania niskiego napięcia – rozwiązania panelowe

Iskierniki i zaciski wyrównania potencjałów

Ograniczniki przepięć dla fotowoltaiki (instalacje prądu stałego)

Ograniczniki przepięć dla sieci sygnałowych i teletechnicznych

Ochronniki przeciwprzepięciowe dla przebiegów nieustalonych  (TSF) – dla ochrony sterowników PCL i systemów SCADA

Akcesoria